JTC AZS Poznań vs MKS PR URBIS Gniezno

Sobotniego popołudnia nie będą dobrze wspominali kibice JTC AZS-u. W meczu 8 kolejki I ligi piłki ręcznej kobiet poznańskie szczypiornistki po wyrównanym spotkaniu zostały pokonane przez gnieźnieński MKS PR Urbis 24:27 (13:16).

Początek spotkania należał do zespołu przyjezdnych. Już od pierwszych minut objęły one prowadzenie wykorzystując nieskuteczne ataki poznańskiej drużyny. Z upływem czasu podopieczne Amelii Chmielewskiej za sprawą trafień zmniejszyły Magdaleny Ziółkowskiej zmniejszyły swoją stratę do 1 punktu. Warto dodać, że rozgrywająca drużyny AZS-u w trakcie zawodów zdobyła aż 12 punktów. Pomimo przewagi zawodniczek z Gniezna poznanianki nie poddawały się. Od 20 minuty zdominowały one mecz. Dzięki trafieniom Ziółkowskiej oraz Katarzyny Matyi odrobiły one 3 bramkową stratę oraz wyszły na prowadzenie, co sprawiło że kibice zgromadzeni w hali B Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mogli liczyć na ich zwycięstwo.

Tak się jednak nie stało. W ostatnich minutach pierwszej części meczu zespół z Gniezna odrobił straty i ponownie odskoczył na 3 punkty. Drugie 30 minut otworzyły trafienia MKS-u. Za sprawą rzutów Magdaleny Maziarz, Pauliny Sowy oraz niezawodnej Magdaleny Ziółkowskiej zawodniczki AZS-u ponownie odrobiły stratę punktową i prowadziły różnicą jednego punktu. Niestety drużyna z Poznania nie potrafiła potwierdzić swojej przewagi. Ponownie przytrafił im się gorszy moment co wykorzystały gnieźnianki. Poprzez niemoc strzelecką AZS-u przejęły inicjatywę w ostatnich minutach kończąc mecz wynikiem 24:27 na korzyść przyjezdnych.

Bramki dla AZS Poznań zdobyły ; Ziółkowska Magdalena 12 , Maziarz Magdalena 5, Kaczanowska Kamila 2, Matyja Katarzyna 2 , Kowalaszek Lidia 1 , Sowa Paulina 1 , Szajek Karolina 1.

Bramki dla Gniezna zdobyły ; Kasprowiak Karolina 10 , Giszczyńska Marta 3 , Sawicka Joanna 3 , Ślęzak Alicja 3 , Matysek  Martyna 2 , Siwka Agnieszka 2 , Bigoszewska-Jackowiak Martyna 1 , Łęgowska Monika 1 , Niedzielska Natalia 1.